Матурска екскурзија 2023.

Након више од деценије за матуранте наше школе организована је екскурзија ван граница наше земље. Избор матураната био је главни град Мађарске, прелепа Будимпешта. Више од 1500 година стара историја и културно благо које су бројне цивилизације оставиле за собом учиниле су да нас Будимпешта потпуно фасцинира. Богат туристички програм обухватио је посету Тргу хероја, згради Опере, Андраши булевару, згради Парламента, Будимском дворцу и Рибарском бастиону. Посебна атракција била је посета тржном центру Кампона у којем се налази један од највећих тропикаријума и акваријума у Европи. По мишљењу матураната, као најзанимљивији део истакла се вожња метроом до познатог стадиона Ференц Пушкаш. Било је ово једно незаборавно искуство, које ће нам остати дуго у сећању, као доказ и настојање да се у сваком сегменту школовања негују квалитетни односи између ученика и њихових професора. Школа има добар разлог да се поноси својим ученицима, јер је екскурзија оцењена високом оценом.