Представа "Зона Замфирова"

Током школске године припремана је завршна приредба која је требалo да прикаже рад и залагање наставника и ученика током године у наставним и ваннаставним активностима као и да истакне најуспешније ученике. Због изненадног краја наставне године, сматрали смо неоснованим да завршну приредбу и реализујемо, па смо рад драмске секције преточили у видео запис како не би труд и рад свих укључених страна остао незапажен. Пре неколико дана снимили смо "Зону Замфирову" онако како су је видели чланови драмске секције са професорима Аном Маринков и Милошем Сираром. Велика подршка били су педагог Сава Обрадовић и професорица Душица Шуковић Марјановић, као и колеге и пријатељи од којих смо позајмили драгоцене и вредне реквизите. Без њих не бисмо оживели Сремчево време и довели Ниш у Српску Црњу. Музеј Ђуре Јакшића био је прави избор, место са душом и инспирација глумцима, сниматељу и редитељима. Зорица Глишић, кустос, била је наша срдачна домаћица. За наше аутентичне костиме велику захвалност дугујемо културно-уметничким друштвима Александрово, Добривоје Путник (Радојево) и Зора (Српски Итебеј).

Данас смо у холу школе, пре поделе сведочанстава ученицима и запосленима, премијерно приказали НАШУ "Зону Замфирову," а глумцима поделили награде као вид захвалности. Снимак ће остати као траг вредног рада глумаца, режисера и сниматеља, и доступан је на нашем YouTube каналу на линку испод.

Честитке и похвале за све актере овог пројекта! ❤️