Правила облачења

Молимо ученике и запослене да и ове школске године воде рачуна о кодексу и правилима облачења.

Ученици и запослени у школу долазе у својој уобичајној гардероби.

Запослени својим изгледом и понашањем на директан начин доприносе угледу школе и очувању њених вредности. Прикладним одевањем пружају модел одевања ученицима.

Обавеза наставника и ученика, као и осталих запослених је да у школу долазе прикладно одевени и пристојног изгледа.

Под непримереним изгледом подразумева се ношење:

Ø Мајице које не покривају стомак и леђа, са бртелама, без рукава, са дубоким деколтеом;

Ø Шортца;

Ø Бермуда и панталона, дужине изнад колена;

Ø Поцепаних панталона;

Ø Мини сукњи;

Ø Папуча;

Ø Обуће са превисоким потпетицама;

Ø Капа, качкета и капуљача у школској згради;

Ø Одеће са навијачким обележјима;

Ø Одеће са увредљивим натписима или сликама;

Ø Провидне одеће.

Као и прошле, и ове школске године, професори ће по распореду дежурати на улазу у школу при доласку ученика, контролишући да ли ученици и запослени поштују кодекс облачења.

Непоштовање правила о одевању за запослене представља чињење лакше повреде радне обавезе, а за ученике лакшу повреду обавеза ученика.

Ученици који се не буду придржавали правила о одевању биће удаљени са наставе и послати кући да се адекватно обуку, а изостанак у те сврхе ће бити евидентиран као неоправдани час.