Посета Народном музеју у Кикинди и Сувачи

Дана 27.09.2023. год., ученици првог и другог разреда смера Електротехничар информационих технологија, у пратњи професора Бранислава Тошкова и Анастасије Рајић, и педагога Саве Обрадовића, имали су прилике да посете Народни музеј у Кикинди и поставку Музеја науке и технике из Београда под називом "Лета пре нета". Идеја ове изложбе је да се најмлађој публици приближи дух времена пре интернета и значај техничких уређаја који су некада били у свакодневној употреби, а деца их данас најчешће користе путем апликација на мобилном телефону. Након ове посете, ученици су на кратко обишли и једини преостали суви млин у Србији, који за млевење житарица користи живи рад - Сувачу. Сувача у Кикинди је подигнута 1899. године и представља споменик културе од изузетног значаја.