„Спорту приђи – дрогу заобиђи“

Омладинску волонтерску акцију под називом „Спорту приђи дрогу заобиђи“ спроводи омладинска неформална група „WAKE UP“ у оквиру програма „МЛАДИ СУ ЗАКОН – Средњобанатски округ“, финансира је Министарство омладине и спорта Републике Србије . Општи циљ пројекта је очување и унапређење здравља младих, смањење ризика и водећих поремећаја здравља. Пројектом се промовишу здрави и безбедни стилови живота и учесници пројекта се обучавају за самостално извођење корективних вежби ради унапређења здравља. Реализацијом пројекта јача се воља, подиже свест, мотивише и социјализује личност младих кроз низ колективних активности. У медијатеци школе, 13.09.2013. године у 1015 сати, почело је једносатно предавање које је подељено у две етапе. Предавању је присуствовало 25 ученика свих разреда и свих образовних профила. Први део предавања одржао је Иванић Зоран испред полицијске управе Нова Црња и говорио о последицама коришћења психоактивних супстанци, алкохолизму и наркоманији. Други део предавања одржао је Марјановић Маринко који је говорио о штетном дејству супстанци које се користе у бодибилдингу и теретанама. Са ученицима били су професор руског језика Тамара Баста и педагог Гајинов Марија. Другог дана, 20.09.2013. године, предавање је одржао Марјановић Маринко испред канцеларије за младе, Српска Црња и члан овог удружења а бивши ученик Матијашевић Данијел. Говорили су о исхрани, правилном дозирању и врсти хране која се уноси у организам, гојазности, булимији и анорексији. Од ученика је захтевано да буду активно укључени у рад, да сарађују, коментаришу, постављају питања, дају примере из свог искуства и окружења и закључују на основу послушаног. Ученици су били заинтересовани за тему и задовољни предавањем.
Гајинов Марија, педагог