ПИЛОТИРАЊЕ ДРЖАВНЕ МАТУРЕ

У Пилотирању пројекта Државне матуре учествују ученици и ученице четвртих разреда свих средњих школа у Србији.

Полагање испита:

Уторак (05.04.2022.) - српски језик и књижевност

Среда (06.04.2022.) - математика

Четвртак (07.04.2022.) - општеобразовни наставни предмети

Петак (08.04.2022.) - теоријски делови стручних испита

Испити се полажу сваки дан од 12ч до 15ч у фискултурној сали.

Сви ученици су у обавези да дају личну карту или други лични документ на увид дежурном професору.

Неопходно је да после сваког испита ученици попуне онлајн упитник. Као и тест, упитник је анониман. Ученици могу искрено и отворено да одговарају на питања из упитника. Одговори који су дати биће коришћени искључиво за евалуацију испита и као препоруке за даљи рад.

Пошто се ученици упознају са резултатима тестирања и оценама које су остварили, изјашњавају се да ли желе да им се исте оцене унесу у електорнски дневник.

У прилогу се налази сатница одржавања Државне матуре, имена чланова шкослке матурске комисије, прегледача, распоред дежурства, као и списак дозвољеног прибора који је неопходан за тестирање.